Depresja: Dlaczego musisz się edukować i jak możesz ją pokonaćKiedy czujesz się przygnębiony, może być trudno wyobrazić sobie, że kiedykolwiek będzie lepiej. Ale z odpowiednią pomocą i wsparciem można przejść nawet przez najczarniejsze chwile. Depresja jest zjawiskiem powszechnym, ale nie nieuniknionym. Przy odpowiednim wsparciu i leczeniu większość osób cierpiących na depresję czuje się lepiej i może nauczyć się kontrolować swoje objawy. Nie oznacza to jednak, że łatwiej jest sobie z nią poradzić, gdy się pojawi. W rzeczywistości wiele osób, które miały do czynienia z depresją w swoim życiu, powiedziałoby, że jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy, z jakimi kiedykolwiek musieli się zmierzyć. Na szczęście istnieje wiele sposobów na zapobieganie depresji lub zarządzanie nią, jeśli wiesz, na jakie sygnały zwracać uwagę.

Rozpoznać oznaki depresji

Najbardziej oczywistą oznaką depresji jest uczucie przygnębienia lub smutku przez większość czasu. Ale inne znaki mogą być bardziej subtelne. Jeśli doświadczasz kombinacji dwóch lub więcej z tych objawów przez ponad dwa tygodnie, możesz mieć depresję.

- Niski nastrój lub smutek

- Drażliwość, niepokój lub niepokój

- Nieprzyjemny sen

- Brak radości życia

- Uczucie zmęczenia i brak energii

- Zbyt częste lub zbyt rzadkie spożywanie posiłków

- Trudność w koncentracji

- Trudność w podejmowaniu decyzji

- Brak motywacji do jakichkolwiek działań

- Niska samoocena

- Myśli o śmierci lub samobójstwie

Poznaj swoje możliwości leczenia depresji

Leczenie depresji będzie się różnić w zależności od osoby. Najważniejsze jest, abyś znalazł leczenie, które działa dla Ciebie. Oto kilka popularnych rodzajów leczenia i strategii samopomocy, które możesz wypróbować, jeśli uważasz, że możesz mieć depresję:

- Książki samopomocy

- Strony internetowe

- Terapie mówione -

Terapia grupowa

- Leki

Niektóre strategie samopomocy są szczególnie przydatne, jeśli masz depresję i martwisz się o uczucia samobójcze. Są to sposoby radzenia sobie z uczuciami w przypadku depresji i myśli samobójczych.

- Prowadzenie dziennika nastroju

- Praktykowanie relaksacji

- Praktykowanie mindfulness

- Utrzymywanie kontaktu z innymi

- Wykonywanie przyjemnych czynności

- Uzyskiwanie wsparcia od rodziny i przyjaciół