Kryptowaluta i przyszłość finansów - Najbardziej aktualne informacjeW ostatnim czasie pojawiło się duże zainteresowanie cyfrową walutą i zasilającą ją technologią blockchain. Dzieje się tak dlatego, że obie mają potencjał, aby zakłócić branżę usług finansowych i zmienić sposób przechowywania, przesyłania i zarządzania pieniędzmi. Wraz ze wzrostem popularności Bitcoina, Ethereum i innych kryptowalut, sprzedaży tokenów i projektów blockchain - istnieje więcej niż kiedykolwiek sposobów na inwestowanie w przyszłość finansów. Jeśli chcesz rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o tym nowym sposobie przechowywania wartości, czytaj dalej.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, to cyfrowe aktywa, które do funkcjonowania wykorzystują technologię blockchain. Są to zdecentralizowane systemy peer-to-peer, które pozwalają użytkownikom na dokonywanie transakcji bezpośrednio ze sobą, bez potrzeby działania instytucji finansowej w roli pośrednika. Na rozwój kryptowalut wpłynęła chęć ominięcia instytucji finansowych i władz centralnych, takich jak rządy czy banki. Możesz myśleć o kryptowalucie jako o wirtualnym lub cyfrowym aktywie, który istnieje jako seria kodów komputerowych lub liczb. Kryptowaluty mogą być używane do przechowywania wartości, jak towar taki jak złoto, lub mogą być używane jako metoda płatności.

Jak kupować i przechowywać kryptowaluty

Aby rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty, musisz najpierw wybrać, które z nich kupić. Dostępne są tysiące kryptowalut, a każda z nich ma swój własny zestaw specyficznych cech i związane z nimi ryzyko. Zanim zaczniesz inwestować, najlepiej najpierw przeprowadzić dokładne badania i zrozumieć bariery wejścia dla każdego rodzaju kryptowaluty i gdzie można je kupić. Najczęstszym sposobem zakupu kryptowalut jest znalezienie giełdy kryptowalut, gdzie można je kupić za pomocą tradycyjnych walut.

Najlepszym sposobem na przechowywanie kryptowalut jest bezpieczny portfel cyfrowy. Portfel może być albo hostowany przez giełdę, na której kupiłeś kryptowaluty, albo samodzielny portfel. Istnieją trzy główne rodzaje portfeli cyfrowych - oprogramowanie, sprzęt i portfele papierowe.